poniedziałek, 15 czerwca 2015

Wraz z początkiem czerwca rozpoczął się sezon ślubny, a z nim większa ilość imprez (tych przed i po ślubie ;) Wśród moich znajomych kolejne dwie pary zostaną w to lato małżeństwem! Bardzo się cieszę i w związku z tym chciałam pokazać Wam jak można własnoręcznie zrobić kartkę na życzenia ślubne (+ ewentualnie jakiś pieniądz).
Kartka idealna także jako życzenia urodzinowe czy nawet zaproszenie :) - jeśli chcecie robić same ślubne zaproszenia to zatrudnijcie całą rodzinę :D

A oto czego Wam potrzeba:
- wydrukowane życzenia
- czarny brystol
- papier do oklejania półek (Tiger)
- serwetka papierowa
- sznurek biało-czarny (rencami.pl)
- naklejka hand made (rencami.pl)
- nożyczki, gilotyna do papieru (Tchibo), klej w sztyfcie
- wydrukowany szablon koperty (do pobrania TU)

Zaczynamy od wydrukowania i przycięcia życzeń. Ja robiłam to moją gilotyną do papieru, ale możecie nożyczkami lub nożykiem.
W taki sam sposób docinamy czarny brystol. Pamiętając aby był trochę większy od życzeń. Przyklejamy życzenia do brystolu.

Następnie kładziemy całość na serwetce i zaginamy jej boki, tak, aby tworzyły kształt kartki.

Przewiązujemy całość sznurkiem.

Kartka gotowa. Teraz pora na kopertę.

Pobrany szablon drukujemy i wycinamy.
Na brystol dokładnie naklejamy papier do półek. Szablon przykładamy do brystolu i z boku mocujemy taśmą/kawałkami papieru do półek.


Wycinamy kształt według szablonu.


Ja dzięki mojej gilotynie z funkcją zaginania papieru/łamania - zaznaczyłam sobie miejsca do zgięcia. Zaginamy rogi do środka.

Wkładamy kartkę + ewentualnie jakiś "dodatek" i zamykamy. Możemy to zrobić z pomocą naklejki lub skleić zagięte rogi - zostawiając jeden do otwierania (jak w tradycyjnych kopertach).


I gotowe, a tu w całej okazałości. Powiem Wam szczerze, że najpierw zrobiłam kartkę, potem wpadłam na pomysł koperty - i właśnie ta druga bardziej mi się podoba, a Wam?

9 komentarze :

 1. Cudna! Elegancka i taka moja :)))
  Udanego dnia!
  M.

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękna ! Lubię takie karteczki hand made :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna instrukcja jak wykonać własnoręczne zaproszenie. W dodatku wyglądające bardzo profesjonalnie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo mocno podobają mi się wszystkie tego typu pomysły na zaproszenia. Genialnie też wyglądają jak są na nich kokardki i wstążki bo dodają jeszcze delikatności. Sama próbowałam robić z połączeniami różnych warstw papieru czyli coś takiego http://www.open-youweb.com/jak-zrobic-zaproszenia-na-slub/ choć nie jest to za łatwe i mi nie wychodziło za pięknie. A może ktoś umie powiedzieć jak zrobić efekt postarzania kartki, tak jak by wyglądał na pergamin?

  OdpowiedzUsuń

Obserwatorzy