środa, 14 grudnia 2016

Nie było mnie długo ale nadrabiam zaległości, raz na długi czas mam okazję zasiąść do maszyny - oczywiście tylko w nocy, żeby była jasność! No ale jak już usiądę to szyję, szyję, szyję... wcześniej kroję materiał na różne projekty - taka fabryka mała taśmowa :) Dziś pokaże Wam co nowego uszyłam dla najmłodszego członka rodziny!
Jakiś czas temu kupiłam mu zimowy kombinezon ale bez butków, od razu wiedziałam, że muszę je sama doszyć. O taki:

Tak też się stało, do tego zimowa, ciepła czapka i zestaw gotowy. Wszystko w odcieniach granatu. I teraz niespodzianka - nie będzie tutorialu :O szok normalnie! Za to odeślę Was do tutoriali, z których ja korzystałam! Dzięki nim same uszyjecie takie rzeczy dla swoich pociech.

Czapka powstała z tego tutorialu, znajdziecie tam też szablon do druku. Ja trochę powiększyłam wzór ponieważ bałam się czy moje dziecko zmieści w czapce swoją główkę :) u mnie od spodu jest polar, z wierzchu dresówka gruba drapana.
A butki to właściwie na oko, na dobra korzystałam, z tego krótkiego tutorialu. Choć trochę go zmieniłam. Są uszyte z 2 kawałków materiału: podeszwy i reszty - zszyte z tyłu. Dwie warstwy, każda szyta oddzielnie czyli w sumie 4 butki potem połączone ze sobą. Niestety nie zrobiłam tutorialu. Może jeszcze kiedyś się uda.
Może przyda się ten z jesiennymi kapcioszkami?
Zerknijcie na efekty:
Ja jestem zadowolona! Teraz pora na śpiworek i mufkę do wózka. A tu mój model w czapce:
1 komentarze :

Obserwatorzy