wtorek, 10 maja 2016

Po mału, a właściwie dość szybko zbliżam się do końca ciąży :D Widzę to po ogromnym brzuchu i kurczącej się liście rzeczy do uszycia - tak, będzie jeszcze kilka pozycji :) Mam już wszystkie ubranka (oczywiście większość z sh), poduchę do karmienia, organizer na pieluchy, matę do przewijania, a dziś pokażę Wam jak uszyć pokrowiec na pieluchy i chusteczki. Taki co to można wrzucić do torby przy wózku lub tej normalnej na ramieniu. Przy poprzednim niemowlaku brakowało mi tego (czemu tak późno zaczęłam szyć???), pieluchy i chustki walały się po mojej torbie, gniotły i brudziły. A ten gadżet pozwoli Wam zachować elegancję nawet w drodze do łazienki/przewijaka :D I podobnie jak przy przewijaku użyłam gwiezdnego materiału od Pufy & Poduchy. Zobaczcie, jak ja to zrobiłam:

Będziecie potrzebowali:
- materiału zewnętrznego - u mnie Sonic
- materiału wewnętrznego - u mnie bawełna
- miarkę, szpilki, nożyczki
- maszyna do szycia


Zaczynamy od przygotowania sobie zewnętrznej i wewnętrznej warstwy materiału: dwa prostokąty: 34 x 68 cm każdy - może być mniejszy.

Następnie pora na kieszenie, ich rozmiar zależy oczywiście od tych większych prostokątów. U mnie 33 x 22 cm każdy.
Każdy prostokąt przy 2 rogach (u jednego dłuższego boku) nacinamy 3cm, tak aby powstały takie ząbki jak na zdjęciu.

 Teraz każdy powstał "ząbek" zszywamy, tak aby powstały takie zakładki:

Przykładamy zewnętrzną i wewnętrzną część prawymi stronami do siebie i spinamy szpilkami. Tak zszywamy pamiętając o zachowaniu otworu na odwrócenie. Odwracamy na prawą stronę. Na razie wygląda to tak:
 Mój otwór był na górze każdej kieszeni więc przeszyłam ten fragment na prawej stronie by go ukryć i jednocześnie usztywnić kieszeń.
Teraz kieszeń mocujemy szpilkami do wewnętrznego materiału. Otworami do środka prostokąta - oczywiście. Pamiętajcie, żeby nie mocować "na płasko" zależy nam by w kieszeni było miejsce na pieluchy :)
 Przeszywamy z z trzech stron.
 Tak wygląda skończona kieszeń 1.
Teraz możemy przygotować zamknięcie. U mnie jest to guzik z pętelką. Możecie dać także rzep lub zatrzask, a nawet 2 tasiemki wiązane (w tym przypadku musicie wszyć je po obu stronach pokrowca).
Przygotowałam kawałek materiału wewnętrznego o wielkości ok. 30 x 4 cm.

 Zaprasowujemy go do środka i składamy jeszcze na pół.
 Zszywamy z jednej strony wzdłuż.
 Do zewnętrznej warstwy przyszywamy guzik. U mnie ok. 6 cm od brzegu - na środku.
Teraz możemy już zszywać całość. W tym celu mocujemy szpilkami zewnętrzną warstwę (z guzikiem) prawą stroną do prawej strony warstwy wewnętrznej z kieszeniami.
Zszywamy zostawiając duży otwór na odwrócenie - otwór ten powinien się znajdować na stronie do której chcemy przyszyć pętelkę do guzika. Po zszyciu odwracamy całość na prawą stronę.
Czas na obszywanie na prawej stronie. Przy pomocy szpilek mocujemy pętelkę wpuszczając jej końce do środka pokrowca ( otwór na przewrócenie). Pamiętajcie pętelka musi być dość długa aby można było zamknąć wypełniony pieluchami i chusteczkami pokrowiec. Obszywamy cały duży prostokąt na prawej stronie. Koniec :) I teraz jaki powinien być efekt:A tu pokrowiec jako komplet do maty :)
Planuję jeszcze jedną rzecz do gwiazdkowej kolekcji, zgadnijcie jaką?

10 komentarze :

 1. Świetne rozwiązanie - gratuluję pomysłu! No i powodzenia! Marta

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Uszylam ten organizer. Niestety wyszło mi coś o monstrualnych rozmiarach, czego do żadnej torebki nie włożę i niestety będę musiała uszyć nowy. Pani wydaje sie być dużo mniejszy... nie wkradł sie tu czasem jakiś błąd w wymiarach?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. też mi sie wydaje, że jest błąd w wymiarach...ja właśnie tworze...i jest gigantyczny, myśle jak by go zmniejszyc. wydaje mi sie ze to 68cm powinno być zdecydowanie mniej.
   ogolnie to super ściągawka tylko coś mi tu nie pasuje...hmm
   czy ktoś zmniejszał wymiar? ten 68 na mniejszy?

   Usuń
  2. Nie ma błędu. Ja mam taki duży ale to dlatego, że ja mam wielkie torby :O proponuję zmniejszyć wszystkie wymiary. Zacząć od zmniejszenia dużego 68 np. do 58 cm, następne wymiary zależą od niego więc reszta będzie łatwa.

   Usuń
 4. Wygląda rewelacyjnie, jutro się chyba za niego wezmę ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wygląda rewelacyjnie, jutro się chyba za niego wezmę ;-)

  OdpowiedzUsuń
 6. uczyniłam. ale zmieniłam wymiary na mniejsze, tak żeby nie był gigantyczny :) super tutorial!

  OdpowiedzUsuń

Obserwatorzy