piątek, 7 sierpnia 2015


Jak niektórzy z Was wiedzą ostatnio obchodziliśmy trzecie urodziny mojego synka. Nie obyło się bez imprezy, tortu home made i oczywiście prezentów. Znacie mnie? To wiecie, że nie byłabym sobą, gdybym choć jednego z nich nie zrobiła samodzielnie. Tak sobie lubię życie utrudniać…hehe. No, ale do rzeczy: zrobiłam bardzo prostą rzecz. Pomogła mi w tym marka Bosch i portal wkreceniwdom.com.pl Z ich pomocą zrobiłam cyfrę "3", do powieszenia/postawienia jako ozdoba pokoju. Prostą i tanią ponieważ do jej przygotowania potrzebny był tylko karton, włóczka i dwa elektronarzędzia Bosch.
Wy też możecie zrobić taką dla siebie lub jako prezent, oto czego będziecie potrzebowali:

- karton
- włóczka (u mnie czarna)
- GluePen Bosch – akumulatorowe narzędzie do klejenia na gorąco- pracować możecie wszędzie!
akumulatorowa wkrętarka Bosch IXO z adapterem do cięcia kartonu i materiału
- wydrukowana wybrana cyfra
- taśma klejąca

Zaczynamy od wydrukowania cyfry. Moja miała być duża więc podzieliłam grafikę na pół i wydrukowałam na 2 stronach A4, potem sklejając ją taśmą.
Przyklejamy do kartonu za pomocą GluePena, a następnie wycinamy. Tu nie musicie przyklejać dokładnie całości, wystarczy tylko aby papier się trzymał. Do wycinania przydatna będzie wkrętarka IXO z adapterem do cięcia Cutter, dzięki której bez problemu wytniecie większe kształty.I teraz zaczyna się zabawa! Zaczynając od jednej strony przyklejamy włóczkę do kartonu i zaczynamy owijać ją wokół cyfry. Gdzie-nie-gdzie przyklejamy, aby całość lepiej się trzymała. Kleju używamy tylko po „lewej” stronie naszego dzieła, tak by nie widać go było po powieszeniu cyfry. Ewentualne "włoski" kleju można łatwo usunąć odcinając je lub urywając.
Pamiętajcie, że cyfra najlepiej będzie wyglądała cała pokryta włóczką, bez jasnych przerw.Kończymy przyklejając końcówkę włóczki i przycinając ją.
Pamiętajcie, że jeśli macie spore zapasy po dzierganiu szalików - możecie zrobić cyferkę wielokolorową, w ten sposób wykorzystując resztki różnych włóczek.
Prawda, że łatwe i efektowne?14 komentarze :

Obserwatorzy