poniedziałek, 22 lutego 2016


Nie, nie mam w planach przeprowadzki...choć bardzo bym chciała. Za to zrobiłam taki mały znak, który będziemy zabierać ze sobą przy każdej zmianie miejsca zamieszkania. Projekt ten chodził za mną od dawna. Widziałam go na Pinterest kilka lat temu i zapisałam na swojej tablicy. Jednak jak to wiele i on czekał długo czekał... Przede wszystkim nie miałam wkrętarki a przygotowanie go z pomocą śrubokrętu - owszem jest możliwe, ale ja nie z tych cierpliwych :) Dlatego idealnie wpasował się w moją współpracę z firmą Bosch i portalem wkreceniwdom.com.pl
Wkrętarka Bosch IXO, której tu użyłam jest super. Wcześniej nie miałam doświadczenia z takim sprzętem. A ta jest lekka i poręczna, a bateria starcza na długo. Całość z ładowarką i końcówkami zamknięta w designerskim pudełku metalowym :)

No ale do rzeczy, polecam Wam ten projekt jeśli:
- nie mieliście wcześniej styczności z wkrętarką (to świetny trening)
- nie macie doświadczenia z projektami DIY (jest bardzo łatwy, choć trochę czasochłonny)
- chcecie zrobić komuś prezent z okazji nowego mieszkania, ślubu lub przyjścia na świat nowego członka rodziny (imię lub pierwsza jego litera).

Czego będziecie potrzebowali:

- deska lub sklejka (u mnie 60x30 cm) - spokojnie nie przycinałam jej sama - poprosiłam o przycięcie w supermarkecie budowlanym do rozmiaru. Przy okazji mogłam sobie wybrać grubość - 8mm
- wkręty - u mnie czarne do drewna - trochę ponad 0,5 kg - starczyło idealnie
- wkrętarka Bosch IXO
- nożyczki/nożyk
- etykiety samoprzylepne A4 (takie do drukowania - przydadzą Wam się w wielu projektach) i drukarka

Zaczynamy od przygotowania napisu. U mnie font to Lucida Caligraphy, a rozmiar 500. Dzięki temu każda litera zajęła prawie całą stronę.


Następnie drukujemy napis na etykietach samoprzylepnych A4 i wycinamy - tak jak na zdjęciu. Jeśli macie jakieś "o" lub "p" czy "d" - pamiętajcie, aby zostawić połączenie z krawędzią litery, potem odetniemy ten kawałek.I teraz zaczyna się zabawa z wkręcaniem :)Pamiętajcie nie musi być super równo - nie będzie tego widać w efekcie końcowym. Starajcie się tylko by wkręty wystawały na taką samą wysokość. Jeśli tak nie będzie - nie ma się czym martwić wkrętarką można też wykręcać więc pod koniec można wszystko poprawić.


 Nożykiem odcinamy łączenia w literkach typu "o".

 Odrywamy środek.


Teraz wystarczy jeszcze zdjąć naklejki i oczyścić z wiórów deskę! Uff, napis skończony! Teraz zobaczcie jak prezentuje się na ścianie:5 komentarze :

 1. Świetne! :) Widziałam podobne projekty ale z gwoździami. Zdecydowanie lepszy efekt dają wkręty :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O cieszę się, że tak myślisz. To chyba przez ich kolor - wyróżniają się na tle jasnego drewna.

   Usuń
 2. EXtra jak małe mróweczki :)

  OdpowiedzUsuń

Obserwatorzy