czwartek, 10 stycznia 2013


Mamy z P.  ulubiony sklep wnętrzarski Mesmetric którego pierwsza siedziba była w Gdyni. Gdy byliśmy tam po raz pierwszy, podczas przeceny bardzo spodobał nam się sam napis "SALE" zrobiony z czarnych guzików. Właścicielka sklepu i autorka napisu opowiedziała nam jak to szukała po wszystkich znajomych czarnych guzików by skończyć dzieło na czas przecen. Fajny pomysł pomyśleliśmy i stwierdziliśmy, że każdy z nas zrobi literę dla tego drugiego. Nie jest to trudne i nie wymaga wiele czasu, a robi wrażenie we wnętrzu. Poniżej krok  po kroku mojego przygotowywania litery "P". Pomysł sprawdzi się jako prezent dla bliskiej osoby czy ozdoba wnętrza. Można tworzyć wiele wariacji malując tło, lub dobierając różnokolorowe guziki, a nawet jeśli macie duuuużą ścianę, tworzyć całe słowa.

Będziecie potrzebować:
- podobrazie malarskie (rozmiar: 40x50 cm) - dostępne w sklepach dla plastyków lub w internecie (cena ok.15 zł)
- dużo czarnych guzików w różnych rozmiarach, błyszczących
- pistolet z klejem na ciepło
- szablon litery P
- ołówek
- linijka/ miarka
- igła/ szpilka

Moje rady:
Wybierajcie płaskie, błyszczące guziki o ciekawej fakturze w różnych rozmiarach.
Najlepiej przy tego typu projektach sprawdzają się litery czcionek szeryfowych (czyli takich z tzw. zaciosami) są bardziej ozdobne.

Szablon litery ściągnęłam z tej strony. Można tam pobrać PDF z dużą i małą literą P (a także z każdą inną literą alfabetu). My potrzebujemy jednak tylko dużej więc tu przygotowałam gotowy do druku szablon. 

Zaczynamy od wydrukowania litery na całej wielkości kartki.
Następnie bierzemy podobrazie i przykładamy do niego kartkę z szablonem, pamiętając by umieścić go ok. 10cm od każdej krawędzi podobrazia (tak, żeby był na środku:).
Gdy ułożymym już prawidłowo szablon, przyklejamy go lekko z obu stron taśmą, żeby się nie przemieszczał. Bierzemy igłę i robimy małe nakłucia wzdłuż konturów litery, przebijając papier i podobrazie.
Zdejmujemy szablon i ołówkiem delikatnie łączymy ze sobą kropki, tak by powstała litera"P". Szablon kładziemy obok podobrazia i na nim układamy guziki (najładniej wyglądają na przemian duże i małe).
Bierzemy pistolet z klejem i przekładamy każdy guzik z kartki przyklejając go od spodu do podobrazia. Gotowe!
Teraz musimy już tylko znaleźć odpowiednie miejsce na nasze dzieło :)5 komentarze :

  1. Guziki czekają na taki obrazek. Nie wybadałam jednak jeszcze jak się za to zabrać. Już wiem :) Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo elegancka ta Twoja guzikowa litera :)

    OdpowiedzUsuń

Obserwatorzy